Bugun...MAKAMINI HAK ETMEYEN MİLLETVEKİLLERİNE DE BELEDİYE BAŞKANLARINA DA YOL GÖRÜNDÜ

Tarih: 07-05-2017 07:33:10 + -


AK Parti'de gözler 21 Mayıs'a çevrildi. Olağanüstü kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel başkan koltuğuna oturacak. Ankara'da konuşulanlara göre hem parti yönetimi hem de kabinedede kapsamlı değişiklikler bekleniyorAK Parti'de gözler 21 Mayıs'a çevrildi. Olağanüstü kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel başkan koltuğuna oturacak. Ankara'da konuşulanlara göre hem parti yönetimi hem de kabinedede kapsamlı değişiklikler bekleniyor.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 21 Mayıs'ta yapacağı olağanüstü kongrede Cumhurbakanı Recep Tayyip Erdoğan, genel başkanlık koltuğuna oturacak. Parti yönetimi ve kabine de değişiklik bekleniyor.

Sabah gazetesinin haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın planlanan değişiklikler için "Hesabi değil hasbi olacağız, hasbiliğe döneceğiz" ifadelerini kullandı. Hasbi "Gönüllü karşılıksız yapılan" anlamına geliyor.

Parti yönetiminde ve il teşkilatlarında bu çerçevede değişim yapılması gündemde. Referandum performansı da önemli bir kriter olarak dikkate alınacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılacak değişiklikler için Rusya dönüşü uçakta "Böyle gelmiş böyle gider diyemeyiz, eksiklerimiz nerelerde bakmalıyız, kucaklama ağının çok geniş olduğu bir yaklaşımı ortaya koymalıyız" demişti.

Kongrede parti tüzüğünde de değişiklik yapılması planlanıyor. Çalışmalar için bir tüzük komisyonu kuruldu.

Genel başkanlığı Erdoğan'a devrettikten sonra Başbakan Binali Yıldırım 'ın genel başkan vekili olabileceği konuşuluyor. 

Bunun için tüzükte bir değişiklik yapılabileceği belirtiliyor. Komisyon çalışmalarının ardından nasıl bir değişiklik yapılacağı netleşecek ve o değişiklik de kongrede delegeler tarafından oylanacak.
Editör: MUSTAFA YÜZEREtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KANAL BİTLİS Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • BİTLİS BELGESELİ
  BİTLİS BELGESELİ
 • ADİLCEVAZ BELGESELİ
  ADİLCEVAZ BELGESELİ
 • AHLAT BELGESELi
  AHLAT BELGESELi
 1. BİTLİS BELGESELİ
 2. ADİLCEVAZ BELGESELİ
 3. AHLAT BELGESELi
VİDEO GALERİ
YUKARI