Bugun...KUTUPLAŞMA DEĞİL KUÇAKLAŞMA ZAMANI!

Tarih: 17-04-2017 11:13:38 + -


Halkımızın çoğunluğu halk oylaması sonucu “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini ve Anayasa Değişikliği” teklifini kabul ederek ülkemiz hakkında önemli bir karara imza attı.


KUTUPLAŞMA DEĞİL KUÇAKLAŞMA ZAMANI!

Değerli haberim13.com okuyucuları, herkese merhabalar. Çok şükür “Referandum Süreci”ni geri de bıraktık. Halkımızın çoğunluğu halk oylaması sonucu “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini ve Anayasa Değişikliği” teklifini kabul ederek ülkemiz hakkında önemli bir karara imza attı.

 

Bu süreçte çok kutuplaşan Evet ve Hayır cephesi vardı. Lakin seçimi geride bıraktık, hepimiz hayatımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Evet oyu kullanan da Hayır oyu kullanan da bu ülkenin vatandaşı, bu toprakların çocuğu. Bu saatten sonra da birbirimizi kutuplaştırmaya gerek yok. Artık kutuplaşma değil kucaklaşma zamanıdır.

Her ne kadar el kitapçıklarından, broşürlerden okuduklarımızla, televizyonda, meydanlarda siyasetçilerden duyduklarımızla hepimizin kafasında farklı düşünceler oluşsada bu yeni sistemi gün geçtikçe yaşayarak öğreneceğiz.

 

Şimdi gelelim asıl mevzuya; 15 Temmuz Darbe Girişiminden sonraya..

 

Fetö ile bağlantısı olan, olduğu iddia edilen on binlerce kişi işinden uzaklaştırıldı. FETÖ ile bağlantısı olanlar zaten bu vatanın ekmeğini yiyerek bu topraklara ihanet edecek kadar şerefsiz, onursuz yaşayabiliyorsa cezalarını çeksinler. Zannımca o şahsiyetsizlerin bu ülkede nefes alıp vermeleri bile haramdır. Fakat işlerinden uzaklaştırılanlar arasında mağdurların olduğu sen ben nasıl biliyorsak, hükümetimiz de çok biliyor. Ve bu mağdur kardeşlerimizin en kısa zamanda tekrar aklanarak, görevlerine dönmesi gerektiğini düşünüyorum.

 

Şimdi FETÖ ile bağlantısı olduğu iddia edilen ve Polis, asker, esnaf, savcı, öğretmen, memur, doktor, temizlik çalışanı varken meclisten bir kişinin bile bu örgütle bağlantısının olduğu düşünülmemesi eminim benim kadar sizlerin de canını sıkıyordur! Hükümet sözcülerimiz FETÖ’nün siyasi ayağının olmadığını 15 20 gün önce açıklayınca benim aklıma ilk gelen şey “Referandum” oldu. Çünkü Referandum öncesi meclis içi karışıklık hiç kimsenin içine gelmezdi. Bugün mecliste, bizim vergilerimizle maaş alıp, okyanus ötesinde bulunan terörist başına hizmet eden birçok milletvekilinin olduğuna sizler gibi bende inanıyorum. Eğer AK Parti yönetimi, bu milletvekilleri ile ilgili  bir an önce çalışma yaparak, herkese hak ettiği cezayı adil şekilde uygularsa; Hayır oyu kullanan vatandaşlarımızın bile “Evet” oyu kullanmadıklarından pişman olacağına kalıbımı basabilirim ama hala milletvekilleri için derin bir araştırma yapılmaz ise bu pişmanlık durumunun tam tersi olacağı apaçık ortada.

 

Bugünden itibaren ülkemiz ve bizler için en iyi, en adil kararlar alınarak, geleceğimizi daha iyi inşa edilir temennisiyle hoşça kalın!

 

MUSTAFA YÜZER

HABERİM13 & KANALBİTLİS

GENEL YAYIN YÖNETMENİ

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÖŞE YAZILARI Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • BİTLİS BELGESELİ
  BİTLİS BELGESELİ
 • ADİLCEVAZ BELGESELİ
  ADİLCEVAZ BELGESELİ
 • AHLAT BELGESELi
  AHLAT BELGESELi
 1. BİTLİS BELGESELİ
 2. ADİLCEVAZ BELGESELİ
 3. AHLAT BELGESELi
VİDEO GALERİ
YUKARI