Bugun...ESKİ HASTANE BİNALARI UYUŞTURUCU BAĞIMLILARININ MEKANI OLDU

Tarih: 06-05-2017 12:26:30 Güncelleme: 07-05-2017 07:26:30 + -


Bitlis'in Tatvan ilçesinde bir süre önce boşaltılan eski hastane binaları uyuşturucu bağımlılarının ve fuhuş yapanların mekanı oldu.


ESKİ HASTANE BİNALARI UYUŞTURUCU BAĞIMLILARININ MEKANI OLDU

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bir süre önce boşaltılan eski hastane binaları uyuşturucu bağımlılarının ve fuhuş yapanların mekanı oldu.

Tatvan Devlet Hastanesinin yeni binasının yapılmasıyla beraber Tatvan sahil kısmında bulunan Eski Devlet Hastanesi ve Ek Binası yeni binaya taşınmıştı. Kısa süre önce boşaltılan ve kaderine terk edilen eski binalar uyuşturucu kullanıcılarının ve fuhuş yapanların meskeni haline geldi.

Tatvan'ın en gözde mekanı olan sahil kısımlarında bulunan kaderine terk edilmiş metruk binalar akşam karanlığın çökmesi ile birlikte madde bağımlıları ve fuhuş yapanların üs bölgesi haline geldiğini ifade eden vatandaşlar, konu hakkında emniyete başvurduklarını ve emniyet yetkililerinin durum hakkında defalarca rapor tuttuklarını belirterek belediyenin bir an önce bu harabe metruk binaları yıkmalarını istediler.

Vatandaşlar, “Tatvan'ın en kalabalık mahallelerinde bulunan bu binaların kaderine terk edilmesi ve buranın uyuşturucu bağımlılarının mekanı olması hem biz mahalle sakinlerini hem de sahile gezmeye dinlenmeye gelen vatandaşları aşırı derecede rahatsız ediyor. Akşam karanlığın çökmesi ile birlikte burası adeta tinerci,  balici ve fuhuş yapanların üs bölgesi durumuna geliyor. Tiner ve bali çekeni, fuhuş yapanları, esrar içeni, alkol içeni hepsi burada. Ateş yakıp her türlü pis işi yapıyorlar. Bu kötü görüntünün bir an önce ortadan kaldırılması gerekiyor. Bu harabe metruk binanın yıkılması için bugüne kadar birçok kez belediyeye başvurduk. Aynı zamanda emniyete de durumu defalarca arz ettik. Emniyet yetkilileri de durum hakkında gerekli raporları tutmuş durumdalar. İnşallah belediye yetkilileri kısa sürede bu talebimizi yerine getirir ve bizleri bu sıkıntıdan kurtarır, Tatvan'ı da bu utançtan.” şeklinde konuştular.

 İlgili Galeri

Editör: Mustafa YüzerEtiketler :
Barış AVCI / 06-05-2017 22:30:00

Ben il yada ilçe bazinda bir yönetici olsaydim; bu yaziyi okuduğumda ya da bu resimleri gördüğümde bunu yada bunlari yapanlari değil bu insanlari bu hale koyanlari inceler ve önlem calismalarina baslardim.çunku tahribat kolay inşa zordur.Ayrica bu yaziyi eksik yazdiniz.BU YERLER TOPLUMUN DIŞLADIGI VE KOVDUGU HIC BIR KESIMIN ALMADIGI YATMA BARINMA YERI OLMUŞ.SIZ O YAKIN KALOFERLI DOGALGAZLI YATAGINIZDA YATARKEN TOPLUMDA HIC BIR BARINMA YERI BULAMAYIP ORDA KALMAK ZORUNDA KALAN INSANIN VEBALI BU TOPLUMUN USTUNDEDIR.O KADAR REKLAM YAPTIGINIZ TATVANIN GERÇEK YÜZÜ BUDUR. Ben bir eğitimci olsaydim çocuklar ve gençler neden bu halde çözümler arardim.gidisat kötü.ahlak açik saciklik örf adet bitiyo.bu manzara bunu gosteriyo.playstayşin vb.yerler tiklim tiklim.camiler medreseler boş.Ben yillardir dedim diyorum ve diyeceğim.Tüm yetkililer sahaya halka inmedikçe çözülmez.imamlar ogretmenler muhtarlar alimler kanaat onderleri birakin kendinizi dusunmeyi.sizin vazifeniz halkı düşünmektir.kendinizi düşündüğünüz gibi bu insanlari düşünmedikçe uykunuz bile kaçacaktir.Uyanin ArtikFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TATVAN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • BİTLİS BELGESELİ
  BİTLİS BELGESELİ
 • ADİLCEVAZ BELGESELİ
  ADİLCEVAZ BELGESELİ
 • AHLAT BELGESELi
  AHLAT BELGESELi
 1. BİTLİS BELGESELİ
 2. ADİLCEVAZ BELGESELİ
 3. AHLAT BELGESELi
VİDEO GALERİ
YUKARI