Bugun...AHLAT HALK EĞİTİM MERKEZİ TATVAN'DA HÜNERLERİNİ SERGİLİYOR!

Tarih: 22-04-2017 20:17:07 + -


Ahlat Halk Eğitim Merkezi Filografı Sanatı öğrencileri Tatvan Yaşam Alışveriş Merkezi sergi alanında hünerlerini sergiliyor.


AHLAT HALK EĞİTİM MERKEZİ TATVAN'DA HÜNERLERİNİ SERGİLİYOR!

Ahlat Halk Eğitim Merkezi Filografı Sanatı öğrencileri Tatvan Yaşam Alışveriş Merkezi sergi alanında hünerlerini sergiliyor.

Bugün saat 11:00 de açılışı gerçekleştirilen sergi de Filografi Sanatı kursiyerlerinin eserleri hem sergileniyor hem de alıcılarını bekliyor. Yarın da devam edecek olan sergiye yoğun katılım devam ediyor.

Ahlat Halk Eğitim Merkezi Filografi Sanatı Hocası Şazime Hancı haberim13.com'a sergiyle ilgili şöyle konuştu: "Ahlat Halk Eğitim Merkezi'nde usta öğreticiyim. Eğitim Merkezimizin açmış olduğu Filogrfi sergisindeyiz. Halk Eğitim Merkezimiz özellikle üniversite öğrencilerine destek amaçlı bu kursu açtı. Öğrencilerimizin malzeme masraflarını da  karşılayarak büyük derecede katkı sağlıyor. Öğrencilerimiz buradan aldıkları belge ile "Usta öğreticilik" yapabiliyorlar.
Öğrencilerimiz hangi bölümü okurlarsa okusunlar, hangi meslek alanında çalışırlarsa çalışsınlar, bu sanat onlar için altın bilezik olacak. Bizler de bu tür sergiler açarak, öğrencilerimizin eserlerini hem tanıtma görevini yerine getiriyoruz hemde satış yaparak bütçelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Yarın yine burada olacağız, halkımızı sergimize bekliyoruz.
Sanatımıza gelecek olursak; Filografi sanatı tel ile çivinin aşkı olarak tanımlayabiliriz. Unutulmaya yüz tutmuş olan bu sanatı bizler günümüzde devam ettirirek yeniden toplumumuza tanıtmaya çalışıyoruz. Bugün de Yaşam Avm içerisinde açmış olduğumuz sergiye halkımız çok yoğun ilgi gösterdi. Bizleri yanlız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz." 

MUSTAFA YÜZER / KANAL BİTLİS

HABERLE İLGİLİ VİDEOMUZU FACEBOOK SAYFAMIZDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

facebook.com/haberim13
Editör: MUSTAFA YÜZEREtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER AHLAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • BİTLİS BELGESELİ
  BİTLİS BELGESELİ
 • ADİLCEVAZ BELGESELİ
  ADİLCEVAZ BELGESELİ
 • AHLAT BELGESELi
  AHLAT BELGESELi
 1. BİTLİS BELGESELİ
 2. ADİLCEVAZ BELGESELİ
 3. AHLAT BELGESELi
VİDEO GALERİ
YUKARI