Bugun...ADİLCEVAZLI ŞEHİT MUHAMMED, MEMLEKETİNDE MEVLİTLE ANILDI

Tarih: 18-03-2017 18:00:00 + -


El Bab operasyonunda şehit olan Muhammed Bozarslan, 18 Mart Şehitleri Anma Gününde memleketi Adilcevaz'da düzenlenen Mevlit Programında anıldı.


ADİLCEVAZLI ŞEHİT MUHAMMED, MEMLEKETİNDE MEVLİTLE ANILDI

El Bab operasyonunda şehit olan Muhammed Bozarslan, 18 Mart Şehitleri Anma Gününde memleketi Adilcevaz'da düzenlenen Mevlit Programında anıldı. 

21 Aralık 2016 tarihinde El Bab'ta ağır yaralanan Bozarslan, yattığı GATA hastanesinde 27 Aralık tarihinde şehit oldu. Şehit Bozarslan memleketi olan Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde unutulmadı. Her yıl Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü olan 18 Mart'ta düzenlenen anma programlarında, bu yıl Şehit Muhammed Bozarslan için de hatim ve mevlid-i şerifler okutuldu.

Adilcevaz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ASYADER)' de düzenlenen şehitleri anma programında Adilcevazlı şehitler anıldı, şehitlerin ruhuna hatimler bağışlandı. Sinevizyon gösterilerle şehitlerin fotoğraflarının yayınlanması, mevlide katılan vatandaşları gözyaşlarına boğdu. Şehitleri anma konuşması, sinevizyon gösteri, ilahi dinletileri ardından gelen vatandaşlara Şehit Muhammed Bozarslan'ın hayrına yemek verildi. Akşam namazının kılınmasıyla sona eren programa Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ile birlikte çok sayıda kurum müdürü ve üst düzey komutanlar katıldı.

Yoğun katılımın olduğu mevlid programında şehit ailelerine tekrardan baş sağlığı dilendi.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ADİLCEVAZ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • BİTLİS BELGESELİ
  BİTLİS BELGESELİ
 • ADİLCEVAZ BELGESELİ
  ADİLCEVAZ BELGESELİ
 • AHLAT BELGESELi
  AHLAT BELGESELi
 1. BİTLİS BELGESELİ
 2. ADİLCEVAZ BELGESELİ
 3. AHLAT BELGESELi
VİDEO GALERİ
YUKARI